איך אפשר להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ'יין?

איך אפשר להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ'יין?

הרעיון של בלוקצ'יין עלה לראשונה כמנגנון התומך בביטקוין. כדי לפתור בעיות אבטחה הקשורות למטבעות דיגיטליים, ממציא הביטקוין סאטושי נקמוטו (אף אחד לא באמת יודע מי זה, זו או אלה) הגה ספר עסקאות בלתי משתנה שמתעד עסקאות ופעילות בצורה מבוזרת.

אין ספק שזה עובד טוב מאוד עבור ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים, אבל אילו עוד יישומים שימושיים יש לטכנולוגיית בלוקצ'יין?

הכנו לכם כמה דוגמאות.

העברות כספים

זהו למעשה היישום המקורי של בלוקצ'יין, אבל שווה להרחיב עליו בכמה מילים. העברות כספים באמצעות בלוקצ'יין הן זולות ומהירות יותר, לעומת שירותי העברת כספים מסורתיים. זה נכון במיוחד לגבי עסקאות חוצות גבולות, שהן לרוב איטיות ויקרות. בעוד העברות כספים בין חשבונות יכולות להימשך ימים, עסקת בלוקצ'יין אורכת דקות ספורות.

חילופי נכסים פיננסיים

בשנים האחרונות צצו חברות רבות, אשר פיתחו פלטפורמות למסחר עמית לעמית בקריפטו – בורסות קריפטו. השימוש בבלוקצ'יין מאפשר לבורסות לפעול בצורה יותר יעילה וזולה. יתרה מכך, האפשרות לקיים בורסה מבוזרת, אשר לא מחייבת את המשקיעים להפקיד את נכסיהם ברשות ריכוזית כלשהי, אומרת שגם רמת האבטחה גבוהה יותר. בעוד שבורסות מבוזרות כיום עוסקות בעיקר במטבעות קריפטוגרפיים, ניתן ליישם את הרעיון גם על השקעות מסורתיות יותר.

הלוואות

מלווים יכולים להשתמש בבלוקצ'יין כדי לתת הלוואות עם בטחונות, באמצעות חוזים חכמים. חוזים חכמים שנבנים באמצעות בלוקצ'יין מאפשרים אוטומציה של תשלומים, החזר מלא של ההלוואה ושחרור בטחונות. כתוצאה מכך, עיבוד הלוואות מהיר יותר ופחות יקר, ומלווים יכולים להציע תעריפים טובים יותר.

ביטוח

שימוש בחוזים חכמים בבלוקצ'יין יכול גם לספק שקיפות רבה יותר ללקוחות ולספקי ביטוח. תיעוד כל התביעות בבלוקצ'יין תמנע מלקוחות להגיש תביעות כפולות עבור אותם אירועים. יתר על כן, שימוש בחוזים חכמים יכול להאיץ את תהליכי קבלת הפיצויים של התובעים.

שוק המקרקעין

עסקאות נדל"ן דורשות המון ניירת. תיעודן באמצעות בלוקצ'יין יכול לספק אמצעי בטוח ונגיש יותר לאימות והעברת בעלות. זה יכול להאיץ עסקאות, להפחית את הניירת ולחסוך כסף.

אבטחת מידע אישי

שמירת נתונים כגון מספר תעודת הזהות שלכם, תאריך לידה ופרטים מזהים אחרים בבלוקצ'יין עשויה להיות מאובטחת יותר מהמערכות הנוכחיות, הרגישות יותר לפריצות. ניתן להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ'יין לאבטחת גישה למידע מזהה, תוך שיפור הגישה לאלה הזקוקים לה בתעשיות כמו נסיעות, בריאות, פיננסים וחינוך.

הצבעה בבחירות

אם מידע זהות אישי מוחזק על בלוקצ'יין, למה שלא נשתמש בטכנולוגיה כדי להצביע בבחירות? הטכנולוגיה מסוגלת לוודא שאף אחד או אחת לא מצביעים פעמיים, שרק בעלי זכות בחירה אכן מצביעים ושטוהר הבחירות נשמר. מעבר לזה, בלוקצ'יין יכולה להגביר את הגישה להצבעה, על ידי הפיכתה לתהליך פשוט שניתן לבצע באמצעות הטלפון הנייד שלכם.

עכשיו אתם מבינים כמה בלוקצ'יין חשובה, ועוד תהיה משמעותית יותר בעתיד.

תוכן עניינים

פוסטים נוספים:

מטבחים כפריים תמונות

קצת ארץ במטבח שלך תמונות מטבחים כפריים: קצת כפרי במטבח שלך הדרך הטובה ביותר לקבל את התחושה הכפרית היא לקבל את המטבח הכפרי האותנטי. ישנן

לקריאה נוספת »

מה קונים לרופא?

קניות לרופא עשויות להיות מסובכות, במיוחד כאשר אינך יודע מה הוא צריך או אפילו אוהב. אילו פריטים הם המתנות השימושיות והמתחשבות ביותר לרופא? פוסט זה

לקריאה נוספת »
דילוג לתוכן