מוזיאון חיפה לאמנות

זמן קצר לפני ההשבתה השנייה של ישראל בספטמבר, החליט מוזיאון חיפה לאמנות בצפון ישראל לבדוק כיצד המגפה הנוכחית שינתה לחלוטין את הגדרת החלל. לאור סגירות ואי וודאות מתמשכת, היא החליטה לבדוק את ההשפעה של משבר COVID 19.

זהו המוזיאון הראשון בישראל ובמזרח התיכון שהוקדש אך ורק לעידן הפרהיסטורי. המוזיאון נאלץ לפעול לאחר קריסת קודמו, מוזיאון חיפה לאמנות, בגלל מחסור בכספים.

לאחר פתיחת מוזיאון האמנות בחיפה בשנת 2006 והקמת מוזיאון חדש בשנת 2010

המוזיאון התמקד בהצגת היסטוריה של אמנות ותרבות במזרח התיכון ובצפון אפריקה, כמו גם בישראל. . "המשימה" של המוזיאון היא להתמקד במורשת ההיסטורית והתרבותית של ארכיאולוגיה, אמנות, תרבות ותולדות האמנות המיוצגת על ידי המוזיאון, ואחריו הרחבתו לתחומי מחקר וחינוך חדשים ופיתוח תערוכות ותערוכות חדשות של מודרני. אומנות.

המוזיאון מגיב לתהליך הפיתוח התרבותי העכשווי באמצעות צורות רבות של אמנות עכשווית המשקפות את מגוון ההיסטוריה, מורשתו ומודרניותו.

מחלקת האוצרות במוזיאון משתפת פעולה עם המחלקה החינוכית המפעילה אגף ילדים אינטראקטיבי שהופך את הביקור במוזיאון לחוויה רב חושית

המכון לאמנות עכשווית ועבודתו בשיתוף מחלקת האוצרות שלו, בית הספר לאמנות באוניברסיטת מערב הודו המערבית (UWI) והמכללה לאמנויות ומדעים (CAS) בארצות הברית, בנוסף להפעלת האינטראקטיב. אגף הילדים, שהוקם בשותפות עם מספר מוסדות חינוך כדי להפוך ביקורי מוזיאונים לחוויות רב חושיות, עם דגש על חינוך אמנות לילדים. במוזיאון גלריית תצוגה גדולה ומוארת עם יותר מ -1,000 ציורים, פסלים, רישומים, הדפסים ויצירות אמנות אחרות, המשתרעת על פני שטח של 2,500 מ"ר בסך הכל, ומאפשרת תערוכה של יצירות עכשוויות. אמנות שנוצרה באמצעי מדיה שונים ומשלבת את השימוש בטכנולוגיות העדכניות ביותר. את התערוכה הגו המכון לאמנות עכשווית ובית הספר לאמנות באוניברסיטת מערב הודו (UWI).

התערוכה מציגה מגוון של אמנות עכשווית בצורת ציורים

פסלים, רישומים, הדפסים ויצירות אמנות אחרות. התערוכה "Uncanny Israeli", שאצרה סבטלנה ריינגולד, בוחנת את הפחדים מחיי היומיום בנוף מאיים. התערוכה מנסה לטפל כיצד האיום – המרחבים המוכרים המלאים באנשים – מיוצג על ידי שימוש באמנות מודרנית ובתקשורת עכשווית כמו צילום ווידאו.

האוספים הבינלאומיים של המוזיאון כוללים ציורים

פסלים, רישומים, הדפסים ויצירות אמנות אחרות מרחבי העולם, וכוללים יצירות של אמנים כמו פבלו פיקאסו, אנרי קרטייה-ברסון, פול גוגן ואחרים. האוספים ה"בינלאומיים "של המוזיאון כוללים ציור, פיסול, הדפסה, צילום, קולנוע ווידאו, כמו גם ספרים, כתבי עת ועיתונים.

מרטקוביץ 'הוא אחד מחמישה אוצרים העובדים באוסף "הבינלאומי" של המוזיאון

ובו עבודות של אמנים מרחבי העולם וכן מקנדה, ארצות הברית וישראל. בין האמנים הישראלים החשובים ביותר באוסף המוזיאון הם יצחק רבין, שמעון פרס, ישראל בן-יוסף ואחרים. אלה כוללים ציורים, פסלים, הדפסים, צילום, סרטים ווידאו וכן ספרים, כתבי עת ועיתונים. האמן הישראלי פרסם את עבודתו תחת הכותרת "מרחבי המהומה" ואוסף מיצירותיו בקנדה.

הסדרה

שמשתלבת מדי פעם בלוח הזמנים לתערוכות של המוזיאון, אוצרת על ידי אנשי תרבות ישראליים בולטים המוזמנים לבחור יצירה לפי בחירתם ולכתוב חיבור על בחירתם. הסדרה אוצרה במשך שלוש שנים ומשתלבת מדי פעם בלוח השנה של המוזיאון. אוצר אותה "דמות תרבות ישראלית" בולטת, המוזמנת לבחור יצירה שבחרה ולכתוב את החיבור שבחרה ואת האוצר.

מוזיאון חיפה לאמנות מתמקד באמנות ובתרבות של ישראל והמזרח התיכון בכלל

ומציג עבודות של אמנים מישראל, ארצות הברית, גרמניה, צרפת, איטליה, ספרד, יפן, סין ו מדינות אחרות. האוסף, הנחשב לאחד מאוספי האמנות הטובים בישראל, שוכן באולם התצוגה המרכזי של המוזיאון וכן במספר גלריות ואוספים פרטיים. הוא כולל פסלים, קרמיקה, ציורים, רישומים, הדפסים, תצלומים ותצלומים של אנשים ובעלי חיים, כמו גם ציורים וציורים של בעלי חיים וצמחים, פסלים, ספרים וציורי ציפורים וציפורים. העיר העיר חולון שואפת להפוך למרכז עיצוב בינלאומי, והתערוכות הייחודיות של המוזיאון ופעילויותיו החינוכיות תומכות בשאיפה זו. המטרות העיקריות של החברה הן שימור וניהול מוזיאון חיפה, שימור ושימור אוסף של למעלה מ -2,000 יצירות אמנות ואוספיו בישראל, במזרח התיכון, באירופה ובמדינות אחרות, כך שניתן יהיה לפתח אותם, קודמה, פותחה והופצה. מטרתו לארגן פיתוח וקידום של מוזיאון שיכול לקדם ולפתח את האמנות והתרבות של האזור שלו ואנשיו, ולקדם ולקדם יצירה ופיתוח של מוסדות תרבות, חינוך ותרבות חדשים, כמו גם מוסדות. של השכלה גבוהה ומחקר.

תוכן עניינים

פוסטים נוספים:

דילוג לתוכן