מצעד הגאווה

כאשר האומה מציינת את חודש הגאווה ביוני, אנו מצפים לאחד האירועים הגדולים במדינה שחוגגים את הגאווה. כחגיגת הגאווה הגדולה ביותר בטקסס, מצעד הגאווה ביוסטון ידוע בעיקר בכך שהוא מתחיל בשעה 17 אחר הצהריים ומאפשר למשתתפים לחגוג באור מסנוור שמאיר את הרחובות הסובבים את העיר.

הגאווה הגאה כוללת בדרך כלל מספר אירועים

אך לעיתים קרובות מסיימת לה מצעד הכולל את מצעד הגאווה הגדול ביותר בארצות הברית ואחד ממצעדי הגאווה הגדולים בעולם. אחרת, מצעד הגאווה בניו יורק הוא אירוע משמח וחגיגי שמושך אליו המוני ענק מכל רחבי המטרו – ניו יורק – עם יותר ממיליון משתתפים וצופים.

תמונות מראות אנשים צועדים במהלך פרעות סטונוול בניו יורק בשנת 1969 כחלק ממצעד הגאווה הראשון

המצעד השנתי הראשון של יום הגאווה בסנט לואיס נערך ב -4 ביוני 1969, לציון יום השנה הראשון לסטודנטים באוניברסיטת סטוני ברוק "למאבק לשוויון.

כיום מוערכים כמיליון משתתפים בשנה

, ועוד מצעדים מכשפים מאורגנים ברחבי העולם. רוב אירועי מצעד הגאווה של הגאה מתקיימים בעיר ניו יורק ובערים גדולות אחרות בארה"ב, אך יש לנו גם אירועים שנתיים גדולים של הגאה הגאה שבדרך כלל מושכים מיליוני אנשים (סיבה נוספת להזמין טיול רוב אירועי הגאווה של הלהט"ב מתקיימים בסוף השבוע האחרון בחודש יוני בכל שנה, שרבים מהם מתוכננים לרגל יום השנה למרד סטונוול בשנת 1969, על פי קבוצת העבודה הלאומית לגאים ולסבים.

ב ארצות הברית, יום ראשון האחרון ביוני נחגג במקור כיום הגאווה הגאה, אך היום בפועל שונה. מצעד הגאווה של ניו יורק, הידוע בכינויו מצעד הגאווה, נערך היום, יום ראשון הראשון ביוני, בניו יורק. עיר ומדינות גדולות אחרות es.

בעוד שהחודש יתקיימו תהלוכות מרהיבות עין וחגיגות, כפי שעשו חגיגות WorldPride בניו יורק בשנה שעברה, המארגנים מכוונים לגאווה מסוג אחר השנה.

מתברר כי חודש הגאווה הגאה 2021 יתקיים ביום השנה לפרעות סטונוול ב -1969

שהנציחו את מצעד הגאווה ההומו הראשון אי פעם בעיר ניו יורק. המשתתפים יכולים להשתתף בשלושה מצעדים נפרדים שחוגגים נשים ואהבתם לקהילותיהם, כאשר פסטיבלי הרחוב בעיר מצעד הגאווה, פרידפסט והגאווה פסט מתכנסים יחד. במשך שבוע שלם מתקיימים אירועים לקראת האירוע, שהגיעו לשיאם בפסטיבל רחוב בשם Pridefest, שלפי המארגנים מסיים את שבוע הגאווה הגאה.

תכנן עכשיו את לוח השנה של הגאווה שלך ומצא את תאריך השנה האידיאלי שלך לגאווה

קבל את כל הפרטים הדרושים לגאווה העולמית שלך, כולל תאריכים, זמנים ומקומות, כמו גם רשימת מלונות ומסעדות. בצעו הזמנות וחוו את כל שבוע הגאווה הגאה 2021. עד אז, שכחו את דגלי הגאווה והשריקות, מוכנים לחלומותיכם על מצעד הגאווה.

הארגון מתכנן להוציא סדרת סרטונים לחברי קהילת LGBTQ ברחבי המדינה כדי להסביר מה המשמעות של גאווה עבורם בכל יום במהלך חודש הגאווה.

במהלך השנים

ערים אחרות בצפון אמריקה ובאירופה החלו לערוך הפגנות פומביות וימי גאווה משלהן, ובסופו של דבר הובילו לתנועת הגאווה הגאה ולסבית עולמית כפי שאנו מכירים אותה כיום. היום החגיגה כוללת אירועים כמו מצעד הגאווה השנתי בניו יורק ואירועי חודש הגאווה הלהט"ב שמושכים מיליוני משתתפים מרחבי העולם. מצעד הגאווה המודרני הוא באמת מחזה; כחמישה מיליון איש משתתפים בה מדי שנה, אף על פי שאנשים מוזרים נקלעו למארב ונכלאו בשל ביטוי חופשי למיניותם וזהותם המגדרית. Do Orgulho LGBT דה סאו פאולו הוא פסטיבל הגאווה הגדול ביותר בעולם, עם כ -5 מיליון אנשים שהשתתפו רחוק מברזיל, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה ואפילו ארצות הברית.

תוכן עניינים

פוסטים נוספים:

שביל חיפה

אני רק רוצה להתבונן בנוף היפה של עיר ישראל והים, ההרים והים, ותושבי ירושלים ותל אביב. אני רק רוצה ליהנות ולהשתזף ביופיו של הנוף היפהפה

לקריאה נוספת »

אצטדיון סמי עופר

העונה החדשה של "הכדורגל הישראלי" החלה בחודש שעבר, ועד כה זו הייתה עונה עם יותר מדי הפתעות. לאחר שנים של בנייה נפתח איצטדיון חדש ונוצץ

לקריאה נוספת »

טיילת בת גלים

דוגמה נדירה למעצמה עממית הורידה את תוכניתה של מועצת עיריית חיפה להקמת מרינה ובנייני קומות על קו המים על גדות ראש הכרמל. האטרקציה העיקרית של

לקריאה נוספת »

רחוב אחי אילת

לפני 11 שנה, כששריטה בלום עברה מריו לברקלי, קליפורניה, העדיפות הראשונה שלה הייתה למצוא "סביבת מחול ישראלית". אילת היא מקום מסיבות מואר כי היא ממוקמת

לקריאה נוספת »

היכל הספורט רוממה

היכל התהילה של כדורעף הודיע היום, 18 באוקטובר, בהוליקי, מסצ'וסטס, מקום הולדתו של הספורט, כי שש אגדות כדורעף הוכנסו לאולם המקודש שלו. היכל התהילה של

לקריאה נוספת »

מסעדות ברחוב הנמל

בעוד פורט ארנסו התפרסמה פעם בקליפות הצדפות שלה – רחובות מרופדים – היא הפכה ליעד לבירת מלאכה ואוכל מלאכה. הן המבשלה והן המסעדה פופולריים בקרב

לקריאה נוספת »
דילוג לתוכן