מתי נפנה לטיפול ייעוץ זוגי בחיפה

כל זוג חווה קונפליקטים וסכסוכים במהלך השנים. לפעמים המריבה מתחוללת בגלל כסף, לפעמים בגלל אינטימיות לא מספקת ולפעמים סתם בגלל חילוקי דעות וויכוחים שעולים לטונים גבוהים. 

יועצת זוגית בחיפה והצפון יכולה לעזור. ייעוץ זוגי לא מצביע על מי עשה מה או מי אשם בקונפליקטים, אלא מספק כלים לתקשורת שתאפשר לכל אחד מבני הזוג לבקש את מה שהוא צריך. יש אנשם שחושבים על הליכה לייעוץ זוגי ככישלון של מערכת היחסים, אבל זה רחוק מהאמת. בחירה בייעוץ מלמדת על מחויבות לבנות מחדש מערכת יחסים בריאה וארוכה.

האם אנחנו זקוקים לייעוץ זוגי?

לפי המחקר, נישואים בריאים משפיעים על הרווחה הנפשית, אבל גם הם לא פטורים מאתגרים. כל זוג, גם הוא נראה המאושר ביותר במדיה החברתית, מתמודד עם אתגרים ומתחים משלו. לא מדובר בדבר שלילי. קונפליקט יכול להיות בריא אם הוא נעשה באופן חיובי מתוך עבודה משותפת.

לפעמים קשה לדעת מתי לפנות לייעוץ זוגי, אבל ייעוץ זוגי יכול לעזור לזוגיות בכול מצב. 

סימנים המעידים שכדאי לפנות לייעוץ זוגי

כל מערכת יחסים מתמודדת עם אתגרים משלה, ואין פתרון אחד שמתאים לכולם, אבל יש כמה סימני אזהרה שיכולים לעודד אתכם לפנות בייעוץ זוגי.

מומחים מציינים 4 גורמים שיכולים לחזות אם בני זוג טריים יחיו יחד באושר זוגי או יסיימו בגירושין:

 • ביקורתיות

 • תחושות בוז

 • הגנתיות

 • בניית חומות

חוץ ממאפיינים מכריעים אלה, ייעוץ זוגי יכול לעזור במצבים כמו:

 • אתם נלחמים או מבקרים זה את זו.

 • אתם מרגישים באופן עקבי שהצד השני לא שומע אתכם.

 • אתם נוהגים ללכת על קליפות ביצים.

 • אתם מתקשים לסמוך על בן הזוג.

 • אתם מתקשים לבטא את הצרכים הרגשיים שלכם.

 • אתם מרגישים מנותקים רגשית זה מזו.

 • אתם שוקלים להיפרד.

 • אם אתם חוששים שמערכת היחסים שלכם עשויה לכלול צורה כלשהי של אלימות והתעללות, ייעוץ מקצועי יוכל לעזור לכם.

מתי כדאי להתחיל ייעוץ זוגי?

ההחלטה מתי להתחיל ייעוץ זוגי אינה פשוטה, במיוחד כי תמיד עדיף שהשניים יחליטו לפנות לייעוץ יחדיו. אלא שעדיין יש אנשים שנבוכים מהצורך לקבל ייעוץ זוגי. אבל כמו שמקובל ללמוד ולהתקדם בקריירה או בטכניקות להורות טובה, למה לא ללמוד ולפתח מיומנויות חדשות במערכת היחסים החשובה ביותר בחייכם? נישואים בריאים משתרעים על ציר ארוך הכולל השפעות חיוביות על הבריאות הפיזית, הרגשית, החברתית והכלכלית. וייעוץ זוגי (גם אם אתם במערכת יחסים טובה מאוד), הוא הזדמנות מעולה לחזק את שרירי מערכת היחסים שאולי איבדו מגמישותם.

ייעוץ זוגי מאפשר לכם לפתח כישורים חדשים שיעזרו לכם לחזק את מערכת היחסים ולהגן עליה גם מפני צרות עתידיות. לפיכך, כל זמן הוא הזמן הנכון לפנות לייעוץ זוגי!

 

באדיבות אורית צוקר יועצת זוגית בחיפה – https://www.orit-zucker.co.il/

תוכן עניינים

פוסטים נוספים:

א שאם פסטיבל האוכל הערבי

העיר חיפה מתכוננת לאחד השפים ופסטיבלי האוכל המובילים בעולם, פסטיבל האוכל הערבי, המציג אוצרות קולינריים אזוריים שהועברו לדורות עם טוויסט מודרני. האירוע שנקרא "שאם" (בערבית

לקריאה נוספת »

האם שמן cbd חוקי בארץ?

שמן קנאבידיול (CBD) הוא תרופה טבעית פופולרית המשמשת למחלות נפוצות רבות. בישראל לא ברור מה מעמדו החוקי של שמן CBD, שכן אין תשובה חד משמעית.

לקריאה נוספת »

רחוב אחי אילת

לפני 11 שנה, כששריטה בלום עברה מריו לברקלי, קליפורניה, העדיפות הראשונה שלה הייתה למצוא "סביבת מחול ישראלית". אילת היא מקום מסיבות מואר כי היא ממוקמת

לקריאה נוספת »
דילוג לתוכן