סינמטק חיפה

ביצים באוטובוס, הרכבל המטפורי לאזור המרכזי שייקח אתכם לעיר שופעת גיוון, עם ההיסטוריה שלה וכאטרקציה מרתקת במרחק קצר.

אם אתה מרגיש פאנקי ורטרו ויש לך במה להופיע

זה המקום להיות אם אתה רוצה לגלות מי חי ומי לא. תוך כדי האזנה לגלים המתנפצים בעדינות על חוף הים התיכון, תוכלו ליהנות ממגוון בתי קפה ומסעדות בעיר המגוונת חיפה. המטבח הלבנטיני של רולה (או "רולה") ממשיך להפתיע אותנו עם מנות הטלה, העוף והאורז הטעימות שהוכנו במסעדות דרוזיות אותנטיות, כולל מבחר רחב של חומוסיות ומנות מזרח תיכוניות מסורתיות אחרות. התמקמנו ודפדפנו בשוק למכירת מעדנים דרוזים וערבים מסורתיים, בעוד הקבועים שוחחו איתנו בזמן שאכלנו, והצמידה של התבלינים והטעמים השלימה זה את זה, מה שבוודאי ישמח את המסעדן המנוסה ביותר בנו.

אוניברסיטת חיפה ממוקמת בראש הרי הכרמלית

אך ישנן גם מספר אוניברסיטאות אחרות בעיר המתגלמות בצורה הטובה ביותר על ידי ביתנו הנוכחי, הטכניון. כאן תוכלו ללמוד עוד על העיר המדהימה הזו ואז לראות איזו מהתוכניות שלה מתאימה לכם. בוסטון אנדרד ישראל היא הזדמנות נהדרת ליצור את קורות החיים שלו למגוון הזדמנויות. אך מה שרוב האנשים מתעלמים ממנו הוא מה שיש לחיפה להציע מבחינת הזדמנויות תרבותיות וחינוכיות לתושביה ולמבקריה. בנוסף לתפקיד שממלאים בתי הקולנוע בהקרנת סרטים ובארגון אירועים כמו פסטיבלי קולנוע והקרנת סרטים, הם מציעים גם פעילויות חינוכיות, על ידי הרצאת סדרת הרצאות ועשרות תוכניות מיוחדות. הפסטיבל המאורגן בשיתוף הטכניון – המכון הטכנולוגי לישראל והמכון הישראלי לקולנוע מושך אליו כ -300,000 מבקרים מדי שנה. במהלך הפסטיבל בן עשרה הימים, מאות אלפי אנשים ממלאים את התיאטראות, בתי הקולנוע, המוזיאונים וחללים ציבוריים אחרים בעיר, כמו גם מקומות אחרים.

מול המנזר הם מציעים אוכל לצפות לו בזמן שהם נהנים מנוף מפרץ חיפה. סינקופה עוקב אחר אותו סגנון כמו המקור, אך עם טוויסט מודרני יותר על המאכלים המסורתיים של האזור.

הסינמטק במרכז הכרמל מושך אליו צופים רבים מדי שנה

רבים מהם נהנים מצפייה בסרטים באווירה ייחודית ואינטימית שהפכה למסורת של הקולנוע החיפאי. למרות שהיא זהה לתל אביב, היא נפתחה השנה עם מסך גדול המציג סרטים מישראל, ישראל והמזרח התיכון וכן מכל רחבי העולם. מדי שנה בתי הקולנוע בחיפה מציגים מגוון סרטים, חלקם מוצגים על גבי מסכים גדולים ואחרים על מסכים קטנים יותר.

אלה כוללים סרטים מישראל, ישראל והמזרח התיכון, כמו גם מארה"ב ומדינות אחרות. הוא מוקרן על ג'יפ הנוסע בעגלת קציר – בעזרת קבוצה קטנה של אנשים באמצע שום מקום.

במהלך שמונת השבועות שביליתי שם למדתי לאהוב את חיפה כמעט כמו שאהבתי את עיר מגורי

בני הזוג החליטו במהרה למסד את התחביב שלהם והקימו מועדון סרטים באותו מיקום, שלימים יהפוך לקולנוע HaIFA. עד מהרה הם הקימו אותו כמועדון סרטים להביא סרטים מארה"ב ואירופה לחייבה, שהיא כיום סינמטק חיפה, ואהבתי את זה. כמעט כמו שאני בטוח שאתה עושה, אבל זה עדיין אחד המקומות האהובים עלי בישראל ובמזרח התיכון, אפילו יותר מאשר עיר הולדתי תל אביב. מהר מאוד החליטו בני הזוג למסד את תחביביהם ומצאו מועדון סרטים בחיפה.

על ידי הצגת סרטים שלא נועדו להפצה מקומית

ייסד ואן ליר את פסטיבל הקולנוע בירושלים, שאירח יוצרי סרטים מובילים מרחבי העולם. מאז התפתח הפסטיבל לפסטיבל קולנוע בינלאומי מוביל ונחשב לאחד מפסטיבלי הקולנוע היוקרתיים ביותר בעולם.

תוכן עניינים

פוסטים נוספים:

שייט לעכו וחזרה

מאז ביקורי הראשון במדינה בשנת 1999, חלמתי לצאת לשייט באלסקה. עבור רבים, הפלגות באלסקה הן הרפתקה של פעם בחיים, וככל שתקדיש יותר זמן לחקר אלסקה,

לקריאה נוספת »

חלוקת דירה בגירושין

בסרטון האקדמיה לגירושין של היום, אנו מדברים על האופן שבו תוכלו להתמודד עם מצבכם העתידי לאחר גירושין אם אתם חולקים בית. עורכי דין לגירושים באריזונה

לקריאה נוספת »

המושבה הגרמנית

המושבה הגרמנית, אחת השכונות הבולטות בירושלים, נושאת שם שהפך עם הזמן לתוי יותר ויותר. למרות שהיא אחת השכונות הגדולות והמפורסמות בישראל וביתם של כמה מהמסעדות

לקריאה נוספת »
דילוג לתוכן