עיר הבירה

תוכנית עמיתי עיר הבירה (CCFP) היא יוזמה של ראשי ערים למשוך אנשי מקצוע צעירים ומוכשרים מתחומים קשורים לעיר וושינגטון הבירה. המענקים מהבירה מתמקדים בתחומים הקשורים למדיניות ציבורית, חינוך, בריאות, בטיחות הציבור ו הסביבה. CapitalCityFellows יבצעו משימות שמטרתן לשפר את כישוריהם בתחומים הקשורים לסוכנויות שהוקצו להם.

עמיתים ישתתפו במגוון פעילויות, כולל, אך לא רק, מלגות נדרשות במדיניות ציבורית, חינוך , שירותי בריאות, בטיחות הציבור ואיכות הסביבה. לקבלת מידע נוסף אודות תוכנית עמיתי עיר הבירה, אנא צרו קשר עם [email protected] או חייגו (202) 684-5555.

העיר ניו דלהי הבנויה בבריטניה מייצגת הפסקה והמשכיות עם העבר

שכן מיקומה של דלהי הוא המקום בו נבנו בירות אימפריאליות רבות, ואילו הבירה בפועל היא עיר בריטית חדשה בפני עצמה, שתוכננה על ידי אדווין לוטיינס. דלהי הפכה לקולוניאלית אפיטל ונשארה הבירה העצמאית של הודו עד 1947. הבירה הועברה זמנית מקראצ'י לרוואלפינדי בשנות ה -60, ולאחר מכן לדלהי עם סיום עבודות הפיתוח העיקריות.

הבירה לשעבר

אוקלנד, הייתה הרבה יותר צפונה באי הצפוני, ולפעמים נבחרה מיקום הבירה החדשה כדי לסיים את המחלוקת עצמה. צעד זה בוצע בשנת 1868 על ידי הקמת העיר הראשונה של ניו זילנד – מדינת וולינגטון. בעוד שבתי הפרלמנט יושבים באותו מקום כמו הנשיא והקבינט, מושב הכוח החוקתי הועבר לעיר. אף שמשרדי הממשלה נוכחים, לעתים קרובות מבדילים בין שתי הערים.

מונקו

סינגפור והוותיקן הן מדינות עיר ולכן אין להן בירה עצמאית בכללותה. במדינות מסוימות זה לא המקרה; במקום זאת, בירות אחת האומות המרכיבות תהיינה גם הבירה הלאומית עם הרוב, אשר תהיה גם מקום מושב הממשלה של מדינתה המרכיבה. לונדון, למשל, היא בירת אנגליה ובריטניה, אך בפדרציות בירות לאומיות נפרדות אינן מופרדות בדרך כלל ממדינותיהן. למדינות מסוימות, כמו מקסיקו וברזיל, כולל ארה"ב, קנדה, מקסיקו סיטי, ריו דה ז'ניירו, סאו פאולו וריו גרנדה דו סול, יש גם עיר בירה.

בירה מוכרת כמקום מושב הממשלה של עירייה או נפה הממוקמת בעיר

מדינה, מחוז, עירייה, מחוז, עיר, כפר או תת מחלקה אחרת. במקרים מסוימים, היחידה הממשלתית מתכננת ובונה בירה חדשה, בה ממוקמת המטה הממשלתי של כל נפותיה. זה יכול להיות סמלי, המכונה לפעמים הון קדימה או חוד החנית של ההון, או פשוט כבירת האומה.

הבירה היא יעד עיקרי למלחמה, שכן לכידתה בדרך כלל מבטיחה כי חייליכם יותקפו ויובסו תוך פרק זמן קצר, בדרך כלל בימים או בשבועות הראשונים.

הבירה

היא בדרך כלל עיר הכוללת פיזית את כל משרדי הממשלה ואתרי הכינוס והיא המעמד העיקרי של עירייה. במדינות יחידות המורכבות ממדינה אחת, כמו ארצות הברית, בריטניה או האומות המאוחדות, לכל אחד תהיה הון משלו. מעמד הבירה נקבע לעתים קרובות על ידי חוקי הון וחוקות. אירוע סמלי ביותר הוא הכרזת בירה מימי הביניים, בכל מקום בו מונרך מחזיק בחצר, בין אם בארמון מלכותי ובין אם בעיר עצמה.

ברנו

היא ביתם של שלוש מבתי המשפט הגבוהים ביותר במדינה ובכך בירת המשפט הצ'כי. וינה, בירת אוסטריה, היא מדינה ואילו ברן היא בירת הקנטון השוויצרי ברן. בירת החקיקה היא קייפטאון, הבירות המינהליות הן פרטוריה והבירות השיפוטיות בלומפונטיין.

סרינגאר משמשת כבירת הקיץ של המדינה, ואילו ג'אמו היא בירת החורף ודרמסלה, שהיא גם מטה הממשל הטיבטי המרכזי, היא בירת החורף השנייה, או אותה מדינה.

רייפור היא הבירה המינהלית והחקיקתית, ואילו בית המשפט העליון (מערכת המשפט) ממוקם בבילאספור ובבית המשפט התחתון בג'אמו.

Thiruvananthapuram

היא הבירה המינהלית והחקיקתית של המדינה, ואילו בית המשפט העליון ממוקם בארנקולם. Bhubaneswar גובל בבירות המנהליות והחקיקתיות של שתי המדינות, ובית המשפט העליון נמצא בקוטאק. ג'איפור היא עיר מנהלית או חקיקתית בהודו ובית המשפט העליון (מערכת המשפט) בג'ודפור. בופאל היא בירה מנהלית / חקיקתית של מדינה זו, ואילו בתי המשפט העליונים ממוקמים בסמוך לג'בלפור וכלכתה בהתאמה. ג'איפור היא גם בירה מנהלית / חקיקתית ובית משפט גבוה במדינת רג'סטאן, ואילו בית המשפט העליון היה מחוץ לג'איפור.

שתיהן מדינות עצמאיות במדינה

אך נמצאות מחוץ לבירה. שני בתי הקונגרס ממוקמים שניהם בפרברים נפרדים ושני בתי ה- BJP במדינת אוטר פרדש, ואילו בית המשפט העליון (צדק) והמועצה המחוקקת (ראשה) של רג'סטאן נמצאים כולם בבירה, עם בית המשפט העליון בג'ודפור.

תוכן עניינים

פוסטים נוספים:

מוזיאון הרכבת

Inc. (R.LHS) הוא אחד הארגונים הוותיקים במדינה המוקדשים לשימור ההיסטוריה של הרכבת. המוזיאון ממשיך במשימתו לאסוף, לשמר, לשחזר, להציג ולהפעיל חשמליות וציוד רכבת אחר לחינוך

לקריאה נוספת »

החג של החגים

חגיגת חג המולד בסוף דצמבר היא בהחלט חגיגה קיימת שמתקיימת כל הזמן בימי ההיפוך החורפיים, אבל הקוסטה ריקה באמת התחילו לחגוג בתחילת דצמבר והקישוטים רעדו

לקריאה נוספת »

חגיגות עצמאות

בזמן שמשפחתנו וחברינו בארצות הברית חוגגים את יום העצמאות של ארצנו, אנו חוגגים אותו בערים ובקהילות ברחבי הארץ עם מצעדים, מנגלים וזיקוקים. השנה חשבתי לחלוק

לקריאה נוספת »

מיצג האורות במושבה הגרמנית

המוזיאון ההיסטורי הגרמני מציג לראשונה תערוכה גדולה עם למעלה מ -500 חפצים העוסקים בהיבטים שונים של הקולוניאליזם הגרמני. התערוכה בוחנת את ההיסטוריה הקולוניאלית של גרמניה

לקריאה נוספת »

שוק הפשפשים

שוק הפשפשים הדרום-מערבי של יוסטון הוא אחד משוקי הפשפשים הטובים ביותר ביוסטון והוא מוקף באוכל רחוב, מוסיקה, אמנות, משאיות אוכל, ספקים ואווירה נהדרת. עם למעלה

לקריאה נוספת »

חופי חיפה

חיפה היא אולי לא הדבר הראשון שעולה בראש כשחושבים על תקופה נעימה בישראל, אבל יש הרבה מה לעשות בחוף הצפוני של ישראל כשאתם מבקרים בישראל

לקריאה נוספת »
דילוג לתוכן