רחוב מסדה

הסיפור של מצדה הוא סיפור דרמטי ביותר, ולראות את השמש זורחת מעל המדבר זה דבר שאני ממליץ עליו, במיוחד אם מעולם לא היית במדבר לפני כן. הנוף פנטסטי וים המלח קרוב מאוד, אך החוויה לדעתי מעט מוגזמת. אם אתה באמת רוצה לראות את MasADA מנקודת מבט אחרת ואתה בכושר מספיק לעשות זאת, אני ממליץ בחום לקחת את הכביש לשם. מהנקודה הגבוהה ביותר של מסדדה, אחד המקומות היפים בעולם, תוכלו ליהנות מהכל במלואו.

לפרטים נוספים על ביקור במצדה

עיין במדריך זה המשווה את האפשרויות לשימוש בתחבורה ציבורית וסיורים. בעוד שנסיעה באוטובוסים או במוניות לאטרקציות התיירותיות העיקריות היא דרך קלה לנסיעה, אני ממליץ בחום להגיע לשם בדרך המיושנת, המכונה גם הליכה, מכיוון שזה מסלול נופי הרבה יותר. אם יש לך דקה, צפה בסרטון זה – למטה של הקליגרף המוכשר תמיד שהוא כל כך מוכשר – ותהיה בכושר ונרגש ממסלולי הנוף. כביש הים 3199 בערד העובר לאורך כביש 90 העובר לאורך החוף ליד ים המלח.

לאחר ביקורך במצדה

המדריך שלנו ממליץ על סיור שעלותו אינה כלולה במחיר. לאחר טיול התיישבנו בבית קפה ובמסעדה המשקיפים על הים התיכון ועל הגנים הבהאים. המשכנו לעין גדי, מקום בו עצרנו לארוחת צהריים והתיישבנו לכמה שעות בזמן ששוטטנו ונהנינו מהנוף.

הרמפה הרומית הרבה פחות מאומצת משביל הנחש

אך היא אינה נגישה מים המלח ויש לגשת אליה בכביש מערבה. אם אתם באמת הרפתקנים, תוכלו להגיע גם למצדה באמצעות טיול במעלה העמק, וזה קצת יותר קשה מאשר לרדת בכביש המהיר לים המלח. באזור ישנם מספר מסלולי הליכה, בחלקם ניתן לטייל בכמה שעות אם אתם באמת שאפתנים.

יש דרך מהירה המחברת את הכניסה המזרחית והמערבית למצדה, אך אין גישה ישירה לים המלח מהצד המערבי של העמק. רוב המטיילים מבלים כ- 3-4 שעות ב- MasADA, כך שאם אתם מתכננים לטייל בשבילים סביב MasADA, תצטרכו להכניס שעתיים נוספות.

לתיירים המבקרים בישראל ומשקיפים על אתר מורשת עולמית של אונסק"ו

כדאי לבקר במראות וליהנות מחטיפים. חיפה שווה עצירה בת 48 שעות, שמגיעה חופשה של שלושה שבועות ומטילה צל על ירושלים ותל אביב. הגיע הזמן לתפוס את הרכבת חזרה לתל אביב ולחזור להמולה של עיר ללא הפסקה. – — מצדה (עברית למבצר) הוא צוק תלול המתנשא מכל עבר, ומעלו ניתן לראות את הפסיפסים השמורים היטב ואת ההיסטוריה העשירה שלהם. לכוון דרומה כדי להגיע לטירת מצדה, שם בנה המלך הורדוס הגדול שני ארמונות מפוארים בסוף ימי הביניים.

רוב האנשים מגיעים למצדה בכביש 90

העובר לאורך חוף ישראל עד ים המלח, אך ישנם מסלולים אחרים, כגון כביש 80 וכביש 100. בדרך שוב לכיוון צפון , ויש לך גם כמה מראות מעניינים בדרכך. הוא ממוקם על צוק תלול המשקיף על ים המלח למרגלות הצוק, רק כמה מאות מטרים מעל פני הים, באמצע יער. —- – רוב התיירים מגיעים ממזרח, שם יש לך דרך הנחש למצדה ולרוב האנשים יש מכוניות שכורות המתכננים ביקור בעין גדי וים המלח לפני הביקור במסעדה מגיעים ממזרח. הרוב המכריע של המבקרים מגיעים בכביש, בכביש 80 או בכביש 100, המסלול הפופולרי ביותר, אך לרוב הם מגיעים ברכב מכיוון שהוא היחיד עם מקום חניה מתאים באזור. מסאדאס הוא יעד פופולרי עבור תיירים מישראל וממדינות אחרות.

סיור של יום שלם במצדה נערך בתל אביב, ירושלים, אילת והרצליה, בדרך כלל משלב ביקור במבצר ההר. ישנם מספר נסיעות אוטובוס המובילות מירושלים ותל אביב למצדה לפני הזריחה וחזרה לים המלח.

תוכן עניינים

פוסטים נוספים:

דילוג לתוכן